Новости Общество

Податок на нерухомість може і зовсім не братися, якщо так вирішать місцеві влади.

07 Января 2015

Податок може і зовсім не братися, якщо так вирішать місцеві влади. Від їх рішення залежить і те, скільки грошей потрібно буде заплатити до бюджету, у разі якщо податок буде схвалений. 

 

Податок на нерухомість не буде вводитися автоматично, остаточне слово про необхідність його справляння і розміри ставок залишається за місцевими громадами, пояснив заступник міністра фінансів Денис Фудашкін на брифінгу у вівторок, 6 січня. 

 

"Для того, щоб цей податок був введений на відповідній території, місцева громада повинна прийняти рішення, що цей податок вводиться, і встановити ставку. Яка ця ставка - визначить місцева громада. Закон встановлює, що вона не повинна перевищувати 24,16 грн за кв. м. Цей податок сплачується раз на рік", - заявив Фудашкін. 

 

Не підлягають оподаткуванню квартири до 60 кв. м і будинки - до 120 кв. м відповідно до закону. 

 

Тобто буде оподатковуватися тільки площа яка перевищує цю межу: наприклад, якщо квартира 65 кв. м, то податок буде сплачуватися тільки за 5 кв. м. 

 

"Якщо місцева громада приймає рішення, що цей податок необхідний і вводить його, то при квартирі 65 метрів оподаткуванню підлягатиме 65 метрів мінус 60 метрів [пільгова ставка]. Тобто 5 метрів виключно. Крім того, місцева громада може вивчити більш детально ситуацію і запропонувати, щоб пільгова площа становила, наприклад, не 60 метрів, а, припустимо, 70. У цьому випадку ніякого оподаткування квартири (якщо її площа 65 метрів) не буде", - додав він. 

 

За його словами, місцева громада може встановити ще більші пільги в залежності від имушественного стану та доходів громадян. 

 

Пільгова площа встановлюється для об'єкта нерухомості, а не платника податків, тому якщо квартира більше 60 квадратів належить кільком власникам, податок потрібно буде платити. 

 

Заступник Міністра додав, що якщо місцева рада не захоче, він може не вводити податок. "Якщо громада вважає, що вона може вирішувати питання розвитку, будівництва доріг, ремонту шкіл та лікарень іншим шляхом, ніж оподаткування нерухомості, то це її право", - додав Фудашкін.

Источник:
<< Предыдущая
Бла-бла-бла Путина. Мне снова стыдно за...
Следующая >>
Боевики обстреливают Мариуполь, люди бегут. Есть...

Хиты продаж
загрузка...
Web www.bashtanka.info
Google
загрузка...
ЭТО ИНТЕРЕСНО!
Loading...