Новости В мире
![]() Сесія ПАРЄ: депутати критикували Росію і аплодували Тимошенко24 Января 2015
На засіданні ПАРЄ найгарячіші дискусії розгорнулися навколо демократії в Росії і Білорусі... Тимошенко – представникові Росії: «А ще ми в Україні поїдаємо немовлят»... Росія заблокувала питання про Голодомор... Репортаж...
На засіданні ПАРЄ найгарячіші дискусії розгорнулися навколо стану демократії в Росії і Білорусі. Тимошенко – представникові Росії: «А ще ми Україні поїдаємо немовлят». Росія заблокувала питання про Голодомор.
Сьогодні закінчується весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи.
Довідково: Рада Європи - це форум для дискусії європейських парламентаріїв. Впливовість Ради Європи визначається скоріше її моральним авторитетом і зосередженістю на правах людини. До складу ПАРЄ входять ті депутати парламентів європейських країн, які займаються правами людини, нацменшин. Дискусії ПАРЄ проходять в такому форматі. Депутати ПАРЄ готують доповідь. Доповідач стисло висловлює тези, потім починається дискусія. Будь-який з депутатів може узяти виступ на чотири-п`ять хвилин. Потім депутати голосуванням приймають або відкидають доповідь. Вони можуть прийняти резолюцію. Доповідь може містити рекомендаційну частину. Питань не ставлять, оскільки депутати ПАРЄ наперед прочитують доповідь. Виступи у відповідь – це винятково вислів згоди або незгоди. На останній сесії доповідачами були запрошені Президент Словаччини Іван Гаспарович, глава французького МЗС Бернар Кушнер, канцлер Німеччини Ангела Меркель, прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко.
Російський депутат – шведському: У нас все демократичніше, адже у вас король, а у нас – Президент
На нинішньому засіданні ПАРЄ найгарячіші дискусії розгорнулися навколо стану демократії в Росії і Білорусі. Цікаво, що Москва раніше неодноразово заявляла, що Рада Європи – єдиний легітимний орган, здатний об`єктивно судити про демократію. Російські експерти були завжди присутні на засіданнях Ради Європи, висловлювалися щодо будь-якої його ініціативи і всіх його органів. Проте глибокі розбіжності в поглядах на демократію між російськими парламентаріями та їх європейськими колегами стали очевидними на цій сесії. Це особливо гостро виявилося під час обговорення двох питань: моніторингу російських президентських виборів і неправильного використання кримінального правосуддя в Білорусі.
ПАРЄ завжди була дуже стримана в своїх доповідях щодо проведення виборів. І була єдиною організацією, яка погодилася на досить жорсткі умови Росії щодо моніторингу президентських виборів. Доповідь про вибори в Росії була підготовлена швейцарським соціалістом Андреасом Гроссом. Він скритикував нерівний доступ до медіа-ресурсів кандидатів у президенти Російської Федерації, відмову Дмитра Медведева брати участь у публічних дебатах, відсутність і неможливість прийняти в Росії довгострокових спостерігачів за виборами. Що, на думку доповідача, не дало змоги відстежити представникам міжнародного співтовариства виборчий процес.
Гросс також відзначив і інші «технічні складнощі». Він, наприклад, звернув увагу на те, що зібрати два мільйони підписів на підтримку кандидата (такою є норма російського закону) за місяць в такій великій країні, як Росія, неможливо.
Тимошенко – представникові Росії: А ще ми в Україні поїдаємо немовлят.
Участь української делегації на сесіях ПАРЄ – особливий випадок. Українські депутати практично не виступають (хіба що Сергій Головатий, який чомусь зацікавився виборами у Вірменії і промовчав на дебатах про Росію). Ще автор бачив там Оксану Білозір. Нагадаю, що там акредитовані також «регіонали» Олександр Лавринович, Борис Колесников, Янукович-молодший, а також Володимир Литвин, яких я не зустрів.
Наскільки яскравим був виступ Тимошенко, настільки блідою участь всієї нашої делегації. Не переказуватиму доповідь прем`єр-міністра, всі її ініціативи детально передані в новинах. Цікавою видалася мені дискусія.
На репліку Костянтина Косачова, що у вас в Україні дискримінують російське населення і закривають кінотеатри. Тимошенко незворушно зазначила: «А ще в нас в Україні їдять немовлят». І далі, вже м`якше, повідомила, що ніхто її мамі не забороняє говорити російською.
Тимошенко подякувала Польщі, яка завжди підтримувала Україну в її прагненні стати частиною Європи. Відповідаючи на запитання про вступ в НАТО, вона сказала: «У сьогоднішньому взаємозалежному світі розвиток відносин з різними системами безпеки є пріоритетом для багатьох країн. Це стосується як розвитку відносин України з НАТО, так і розвитку відносин Росії з НАТО. Я підписала лист з проханням інтенсифікувати взаємодію з НАТО. Але поки не йшлося про вступ, йшлося про ПДЧ. І жоден політик України не відриватиметься від громадської думки і не йтиме проти волі народу, цьому передуватиме референдум.
Практично кожен пасаж Тимошенко зустрічали оплесками. |
|
|
|
<< Предыдущая Более 80% французов уверены, что Россия... | Следующая >> НАТО приравняло агрессию России к мировому... |
- США ввели новые санкции в отношении России
- Европа должна потребовать от России возвращения Крыма - президент Польши
- Захват Крыма, Луганска и Донецка нарушил международные соглашения.
- Асад: Победа моего режима в Сирии — это победа Ирана, Хизбаллы и России
- Евросоюз готов продлить санкции против России на 2016 год - Схетына
- Хорошковский считает, что заключение Тимошенко пошло на пользу судебной системе
- США: Новые дела против Тимошенко станут препятствием для развития отношений с Украиной
- Тимошенко: Янукович превзошел Сталина, он строит в Украине диктатуру Семьи
- Тимошенко призывает демократический мир остановить диктатора Януковича
- Доктор Хармс объяснил, почему Тимошенко отказывается сдавать кровь
- Немецкий врач не исключает, что Тимошенко может стать инвалидом
- Дочь Тимошенко: Путин может поспособствовать освобождению матери
- Тимошенко подала иск к Кузьмину в лондонский суд
- Тимошенко отказали в свидании с Турчиновым и Яценюком
- Трем известным европейским политикам не позволили встречаться с Тимошенко